הרשקו תכשיטיםחיפוש :

מהו גולדפילד

מהו גולדפילד
כדי להבין טוב יותר מהוא גולדפילד, כדאי לדעת כיצד נמדד הזהב, או יותר נכון מהוא "קרט" יחידת המידה הבינלאומית שבה מודדים את טוהר הזהב.
זהב טהור (100% ) נקרא  -זהב 24 קרט. לכן אם במתכת יש רק 50% זהב, היא נקראת זהב 12 קרט.רוב תכשיטי הזהב שאנו מכירים עשויים מקרט נמוך יותר מ- 24 גם בשל המחיר, אולם גם מאחר והזהב הטהור הוא מתכת רכה מידי לרוב התכשיטים.
עכשיו שאנו יודעים איך נמדד הזהב, נעבור לגולדפילד
הגולדפילד הוא חיבור בחום ובלחץ בין מתכת בסיס,לזהב 14 קרט. כאשר הזהב הוא השכבה החיצונית, כלומר הציפוי.בייצור גולדפילד חיבים להשתמש לפחות ב- 5% זהב 14 קרט, כך שהציפוי עבה מספיק ובכך מונע קילוף, התחמצנות והשחרת המתכת. לרוב משתמשים בנחושת או פליז לשכבה הפנימית, כך מקבלים מתכת הנראית ומתנהגת כזהב ובמחיר הרבה יותר זול.
בשל איכותו הגבוהה ומחירו הזול של הגולדפילד ביחס לזהב, החלו רוב מעצבי התכשיטים לעבוד עם הגולדפילד. כמו כן הרבה אנשים האלרגים למתכות  יכולים להשתמש בגולדפילד ללא חשש.מאחר והשכבה החיצונית של הגולדפילד, החלק הנוגע בגוף עשוי מזהב.
עד כמה תכשיטי גולדפילד עמידים?
הנקודה שחשוב לזכור היא שזהב, עם יתרונותיו הייחודיים, הוא למעשה בלתי פגיע לחלוטין ומאחר ובתכשיטי גולדפילד ישנה שכבת זהב חיצונית,  תכשיט גולדפילד יכול לעמוד כ-30 שנה בשימוש יומיומי ללא שחיקה משמעותית.
איך מטפלים בתכשיטי גולדפילד?
ניקוי תדיר, במטלית ניקוי,  מומלץ על מנת לשמור על יופי התכשיט וצבעו.
מי מלח, כלור בבריכות שחייה וסבון לא מסייעים לשמור על יופיו  ועמידותו של שום תכשיט, כך שגם במקרה הזה רצוי שלא להיכנס עם התכשיטים לים,  ולבריכה. העברת התכשיט, לפני ענידתו, בבד רק לניקוי תכשיטים, תסייע לנקותו מהאלמנטים  השונים הגורמים להתחמצנות פני השטח.
מזה סטיין סטיל -פלדה אל חלד
פלדת אל חלד צבע כסוף  היא חומר הבסיס העמיד במיוחד כנגד תופעת החלודה,אובדן צבע ושחיקה. תוספת זיגוג מדגישה את העיצוב ומעניקה מראה עכשווי ומושך הם עמידים ביותר וגם היפו אלרגנים, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור מישהו עם עור רגיש.
התכשיטים עברו הברקה עדינה, המספקת להם בוהק מיוחד. אחד מסוגי הפלדה הנפוצים הוא פלדה אל חלד, המכילה כרום בשיעור של 10.5% לפחות, והיא עמידה בפני חלודה . פלדה משמשת לייצור מוצרים רבים כגון  : תכשיטים

בניית אתרים 2all